Tiroler Zugspitz Arena je rozsáhlá lyžařská oblast na severu Rakouska, která zasahuje až na území jeho severního souseda, Německé spolkové republiky. Je tvořena 12 lyžařskými středisky, které sjezdařům nabízejí více než 200 km sjezdových tratí nejrůznější obtížnosti. Na všech vlecích v oblasti platí jeden skipas s názvem Top Snow Card.

tiroler-zugspitz-arena-zima

I když je oblast rozsáhlá, skládá se z vícero menších lyžařských areálů a vzniká tak situace, kdy téměř každé místní středisko má svou vlastní nabídku zimních sportů a ne vždy musí nutně jít o sjezdové lyžování. Zimu si zde tedy užijí nejen sjezdaři, ale také běžkaři, snowboardisté a samozřejmě rodiny s dětmi, pro které je Tirol Zugspitz Arena doslova jako stvořená.

K nejznámějším střediskům Tiroler Zugspitz Areny patří Almbahn, Wettersteinbahn, téměř 3.000 metrů vysoká Zugspitze, nejvyšší hora Německa, Lermoos – Grubigstein, Biberwier Marienbergbahn, Berwang / Bichlbach, Garmisch, Partenkirchen, Karwendel a Kranzberg.

Lanovky a vleky vozí lyžaře z údolí ve vyšce 1.000 metrů nad mořem až do výšky přesahující kótu 2.830 m n. m. O přepravu sportovců se zde starají moderní lanovky a vleky a čekají na ně vždy perfektně připravené sjezdovky.

Snowboardisté a freerideři často směřují do místního funparku, kde na ně čeká řada atrakcí včetně upravované halfpipe.

I běžkaři si v oblasti Tiroler Zugspitz Arena přijdou na své. Celá oblast je protkána bohatou nabídkou více než 100 km udržovaných běžeckých stop.

Zajímavou možností pro běžkaře jsou zde takzvané „One-Way“ výlety na běžkách. Na zpáteční cestě totiž mohou zdarma využít některý ze zdejších veřejných dopravních prostředků.