Kaiserwinkl je lyžařskou oblastí, ve které se lyžuje ve výškách od 600 do téměř 1.800 metrů. Nachází se v severovýchodním výběžku Tyrolska jen několik kilometrů od hranic Rakouska s Německou spolkovou republikou.

kaiserwinkl-winter

Nejlepší sjezdovky oblasti se nacházejí na Unterberghornu. Moderní 6-ti místná lanovka v kombinaci s dvousedačkou vyveze lyžaře až na úplný vrchol. V jeho okolí se pak nalézají nepříliš prudké, zato široké sjezdovky, ideální pro začínající lyžaře nebo rodiny s malými dětmi.

Další lyžařský areál vyrostl nedaleko obce Walchsee. Lyžařské středisko na vrcholu Zahmer Kaiser je malý rodinný skiareál s přehlednými a z velké části jednoduchými sjezdy.

Oblast Kaiserwinkl je však proslulá především svými rozsáhlými běžeckými trasami. Za vyzkoušení určitě stojí tratě za jezerem Walchsee. Tato oblast je protkána desítkami běžeckých stop nejen pro klasický styl, ale i pro bruslení.

Pohodové trasy pro pěší turistiku lákají k příjemným procházkám po okolí, ovšem nachází se zde i několik tras pro náročnou horskou turistiku.

Reklamy