V Rakousku, na trojmezí mezi spolkovou zemí Tyrolsko, Itálií a Švýcarskem, se doslova schovává známá lyžařská oblast zasahující současně do 3 států. Jde o středisko Nauders v Rakousku, St. Valentin v Itálii a Schöneben ve Švýcarsku. K přepravě mezi jednotlivými středisky, které jsou od sebe vzdálené jen asi 5 kilometrů, slouží pravidelné skibusy.

nauders

Na lyžaře zde čeká přes 110 kilometrů nejrůznějších sjezdových tratí a vzhledem k výšce, ve které se všechna střediska nacházejí, i téměř dokonalé sněhové podmínky po celou zimní sezónu.

Vyznavači obtížných černých a červených sjezdovek si zde budou připadat jako v ráji. Skvělým terénem pro agilní jezdce je hora Tschayeck, ze které se táhnou do údolí ty nejlepší sjezdy z celé oblasti. Nejdelší místní sjezd je dlouhý úctyhodných 9 kilometrů a jeho celkové převýšení dosahuje téměř 1.5 kilometru.

lanovka-nauders

Z celkového počtu 110 kilometrů sjezdových je asi 25 km černých, téměř 50 km červených a něco málo přes 40 km modrých sjezdovek.

Na běžce na lyžích zde čeká více než 90 kilometrů běžeckých stop, kde si na své přijdou jak začátečníci, tak bruslaři. Ve výšce 1.500 metrů vede dokonce trasa z jižního Tyrolska až do Scuolu ve Švýcarsku.

Nauders rozhodně netrpí nedostatkem sněhu. Ale pro případ, že by přírodní sněhová nadílka nedostačovala, je zde k dispozici zasněžovací zařízení s dostatečnou kapacitou.

lanovka-nauders-2

Vyznavače freeridu a boardery bezpochyby potěší halfpipe u stanice Bergkastel, postavená dle parametrů pro vrcholné snowboardové soutěže.

Dalším oblíbeným lákadlem je osmikilometrová sáňkařská dráha, která je nejdelší svého druhu v Tyrolsku.

Místní nezapomněli ani na občerstvení lyžařů a na svazích se nachází několik restaurací. Mezi nejvyhlášenější patří restaurace u stanice Bergkastel ve výšce 2.200 metrů. Jde o zrekonstruovanou panoramatickou restauraci s překrásným výhledem na masivy hor a dobrým jídlem.