Údolí Stubaital, na jehož konci se nachází Stubaiský ledovec, se nachází přibližně 40 km jižním směrem od známého lyžařského centra Innsbrucku. Rozloha ledovce v zimním období činí úctyhodných 12 kilometrů čtverečních a jde tak o nejrozsáhlejší lyžařskou oblast v Rakousku, na které si mohou lyžaři užívat svůj oblíbený sport po celý rok.

IMG_0178

Vzhledem ke kompozici přírodního ledovcového sněhu se v areálu nalézají vždy výtečně upravené sjezdovky. V nabídce je 51 km modrých sjezdovek, 34 km červených tratí a dokonce i 3 km černých tras, které rozhodně neurazí ani ty nejnáročnější lyžaře a snowboardisty.

Pro boardery zde byl navíc vybudován snowpark s atraktivními překážkami, pro zkušené lyžaře zase dvě závodní sjezdovky a pro soutěživé typy dokonce trať s měřením rychlosti.

I běžkaři si na Stubaii přijdou na své, neboť přímo na ledovci je udržován a upravován 4,5 km dlouhý běžecký okruh. Vynikající sněhové podmínky tu čekají jak na sjezdaře, tak na běžce, od října do června.

Lahůdkou pro nadšené freeridery je zdejších 20 km červených neupravených sjezdovek, na kterých se dá zažít adrenalinová jízda v závějích čerstvého prašanu.

stubai-schlick

Začátečníci, vyhledávající spíše lehké tratě, zamíří s největší pravděpodobností na sjezdovky jako jsou Schaufelschuss, Eisjochferner a Gamsgartner.

Ti odvážnější pak míří přímo na ledovec, ze kterého se do údolí vine sjezdařská delikatesa v podobě 10 km sjezdu Wilde Grube.

O plynulou přepravu lyžařů se na Stubaii stará 24 moderních vleků, které je vyvážejí až do výšky 3.150 metrů nad mořskou hladinu.