Lyžařský region Achensee v Tyrolsku začíná na výškách asi 1.000 metrů nad mořem a šplhá k necelým 2 kilometrům nad mořskou hladinu. Většina místních sjezdových tratí se nachází nad vesničkami Achenkirch a Maurach, ležící na břehu stejnojmenného jezera Achensee. To nabízí možnosti sportovního vyžití a relaxace i v letní sezóně.

achensee-region

Nejvíce sjezdovek se nachází ve středisku Christlum na svazích vrcholu Christlumkopf. Výzvou pro zkušené lyžaře představuje černá sjezdovka, která vede přes Gföllalmgraben.

Dalšími navštěvovanými areály jsou Zwölferkopf nad vesničkou Pertisau a Rofan nad vesnicí Murach. Oblibě se těší i lyžařská lanovka Rofanseilbahn a několik sjezdovek bývá v provozu u Steinbergu.

Své si tu najdou i běžkaři, kteří se vydávají na své trasy kolem obce Achenkirch. Nejlepší běžecká stopa vede z Petisau do Falzthurntalu. Začíná ve výšce asi 1.000 metrů nad mořem, vede údolím směrem vzhůru a její nejvzdálenější bod je u horské chaty Gramaialm o 260 metrů výše. Cesta vede podél podél úpatí Sachufelspitze, jejíž strmé stěny se tyčí až do výšky 2.300 metrů nad mořskou hladinu.

Reklamy